Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi szczypiorizka z miasteczka Tarnowskie Góry-Strzybnica. Mam przejechane 21017.65 kilometrów w tym 0.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 16.52 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 365 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy szczypiorizka.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 46.20km
  • Czas 03:27
  • VAVG 13.39km/h
  • Sprzęt Velli
  • Aktywność Jazda na rowerze

Chorwacja dzień szósty

Czwartek, 30 kwietnia 2026 · dodano: 09.05.2026 | Komentarze 6

Pogoda w tym dniu była niezbyt zachęcająca. Prognozy wskazywały na opady deszczu.
czekając na start i analiza pogodowa
czekając na start i analiza pogodowa © szczypiorizka

Na szczęście nie padało, ale wiatr był dosyć silny i zimny. Pierwszą dłuższą przerwę mieliśmy w miejscowości Brusje. Jest tam kawiarnia, która zarazem pełni funkcję swego rodzaju muzeum. Są tam przeróżne ciekawe eksponaty, przedmioty użytkowe. Było na czym oko zawiesić.
Family Farm- Brusje
Family Farm- Brusje © szczypiorizka

foka pszczelarz
foka pszczelarz © szczypiorizka

Po zagrzaniu się herbatą (w moim przypadku), czy też jak większość, kawą, ponownie ruszyliśmy w trasę.
na trasie
na trasie © szczypiorizka

na trasie
na trasie © szczypiorizka

Stari Grad
Stari Grad © szczypiorizka

skojarzenie z Call of Duty
skojarzenie z Call of Duty © szczypiorizka

W tym dniu trasa była podzielona na dwie części. Pierwsza prowadziła z Hvaru do miejscowości Stari Grad. Tam mieliśmy przerwę na obiad na statku, gdzie również wybraliśmy króla i królową morza. Fajna sprawa, wymyśliła ją jedna z uczestniczek. Każdy z nas mógł na kogoś zagłosować i podać przyczynę oddania głosu (np. najbardziej kolorowo ubrana osoba, albo jak w moim przypadku- że mam wszystko w sakwie 😆). Zostałam wicekrólową 😂
król i królowa morza
król i królowa morza © szczypiorizka

Po obiedzie i wyłonieniu zwycięzców ruszyliśmy na drugą część wycieczki, której celem była Jelsa. Gdzieś w połowie trasy do miasteczka, pierwsza grupa zgubiła jedną osobę. Po około 20 minutach telefonów i ustalaniu miejsca pobytu zguby udało się nam dojechać do celu, gdzie mieliśmy trochę czasu wolnego. Pogoda dalej nie była zachęcająca, wciąż mocno wiało i było zimno. Nie miałam ochoty gdzieś siadać w kawiarnianym ogródku, dlatego z koleżanką pokręciłyśmy się między uliczkami.
wietrzna Jelsa
wietrzna Jelsa © szczypiorizka

jadę
jadę © szczypiorizka

jakiś dziwny ten Napoleon
jakiś dziwny ten Napoleon © szczypiorizka

Po przeanalizowaniu sytuacji pogodowej, zdecydowałam się wrócić do Starego Gradu wraz z pierwszą grupą (po prostu ruszała wcześniej).
z rąsi na szybko
z rąsi na szybko © szczypiorizka

Pierwsza grupa rzeczywiście miała szybsze tempo niż nasza. Może to dlatego, że większość stanowiły elektryki 😛
kolega robił
kolega robił © szczypiorizka

Wieczór spędziliśmy w fajnej knajpce w Starym Gradzie.
Stari Grad
Stari Grad © szczypiorizka

*część zdjęć z całego cyklu chorwackiego nie jest mojego autorstwa*


Kategoria Chorwacja



Komentarze
Kolzwer205
| 11:33 sobota, 16 maja 2026 | linkuj To jak widać i można przeczytać nie było tam nudy :)
Marecki już mnie ubiegł, ale też miałem napisać, że to nie foka, tylko biały niedźwiadek ;)
Roadrunner1984
| 22:38 wtorek, 12 maja 2026 | linkuj 😆😆😉😉
wowa113
| 12:21 poniedziałek, 11 maja 2026 | linkuj Wodzu prowadź xD. Gratuluję tytułu wicekrólowej :). Aczkolwiek za Twoje koszulki należał się najwyższy stopień podium.
szczypiorizka
| 20:26 niedziela, 10 maja 2026 | linkuj Roadrunner1984, Marecki właśnie trudno powiedzieć czy foka czy miś, chyba jednak miś, ale dla mnie identyfikuje się jako foka xD
Marecki chyba tak, pierwsza część, albo ta druga gra, Medal of Honor, tam były takie miejsca, chyba we Francji, i miałam takie skojarzenie :D
Marecki
| 18:01 niedziela, 10 maja 2026 | linkuj Call of Duty, ale chyba pierwsza część. To foka ? Stawiałem na białego misia.
Roadrunner1984
| 14:11 niedziela, 10 maja 2026 | linkuj Kolejny fajny dzień twojej wyprawy 👌. Gdyby nie opis to foka bardziej mi przypomina niedźwiadka polarnego 😄.
Gratuluję zdobycia tak zaszczytnego tytułu 🎉👏👏
CO do zdjęć to jak dla mnie wszystkie są Twoje 😉
Pozdrawiam Serdecznie 🙋
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa epatr
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]